Na živote je krásne aj to… Za tri bodky  si môže každý doplniť to svoje.

Lebo na živote je toľko krásnych vecí a často vidíme len tie zlé. Tento svet potrebuje pozitívne knihy a takou je jednoznačne táto kniha od Kataríny Brňákovej. Je výberom z najlepších príspevkov autorky, publikovaných v skupine 99 dňová výzva s Andym Winsonom (Zmeň svoje telo – zmeníš svoj život) na FB.

„Pravá slovenská motivačná kniha – „bez amerických rečí“. Takúto definíciu si vyslúžila kniha od čitateľov. Áno, je to skutočne motivačná literatúra, podaná čitateľovi  cez príbehy. Všímavá a otvorená autorka dokáže vďaka tomu, že žije s otvorenými očami – vidieť aj to, čo mnohí nevidia. Jej slová sú povzbudivé, plné životného elánu a optimizmu. Ale nie vždy tomu bolo tak. Aj vďaka krízam, ktoré si Katka prežila, vie pomáhať svojimi skúsenosťami iným. Každá kapitola začína tak isto – Na živote je krásne aj to… a každá kapitola dáva priestor na doplnenie si vety, čo je na mojom živote krásne. Sympatické je, že na konci každého príbehu je veta: „Majme sa radi“. O pádoch a nových nadýchnutiach, o sklamaniach, zrade, ale aj o láske a úcte k sebe samej…
Tento svet potrebuje pozitívne knihy. Už teraz sa teším, kedy si prečítam Katkinu ďalšiu optimistickú a povzbudivú knihu, ktorá je práve v tlači.

 

 

Poprosila som Katku o krátky rozhovor.

1. Na trhu je množstvo motivačnej literatúry – prevažne zo zahraničia. Čím sa od nich odlišuje tvoja kniha Na živote je krásne aj to…?

Podľa zakladateľa projektu motivacnaliteratura.sk, Rastislava Ocelku, kniha je podobná svetoznámej knižke Jacka Canfielda – Slepačia polievka pre dušu, avšak autentickejšia, pre slovenského čitateľa. Čo si ešte čitatelia všímali a ocenili, že kniha neobsahuje žiadne zaručené metódy ako zbohatnúť a dosiahnuť tisíc vecí, ani citáty od zahraničných motivátorov, ale podnety, ako byť šťastný/á vnímaním každodenných maličkostí. Na základe čitateľských názorov teda vznikla definícia knihy: „Pravá slovenská motivačná kniha – „bez amerických rečí“:)

 

2. Na zadnej strane si čitateľ prečíta, že kniha je výberom najlepších príspevkov v skupine 99 dňová výzva s Andym WInsonnom – Zmeň svoje telo – zmeníš svoj život. Zmenila si svoje telo?

Myslím, že na túto otázku najlepšie odpoviem fotkou 🙂

3. V knihe otvorene hovoríš o svojich krízach. Ktoré boli pre teba tie najtvrdšie a ako si sa z nich „vyškriabala“ hore? Poraď svoje tipy.

Z tých najväčších by som spomenula panickú chorobu a z nej vyplývajúcu závislosť na liekoch. Abstinujem 18 rokov. Tiež rozvod, ktorý ma skúšal práve preto, lebo sa mi rúcala predstava istoty a definícia šťastia. Zo všetkých kríz vedie cesta von popri značke „Ďakujem“.
(ako píše Max Lucado vo svojej knihe „Zvládneš to“) Vďačnosť a pestovanie sebalásky sú kľúčom k rastu a úspechu.
Ako na to, sa čitateľky dočítajú napríklad aj v knihe Na živote je krásne aj to…
4. V tlači je aj ďalšia tvoja podobná kniha s pečaťou tvojho vydavateľstva TOP1 knihy.  Ako sa bude volať a kedy si ju budeme môcť prečítať?
Kniha Skok do života uzrie svetlo sveta 5.7.2021. Obdobie covidu mi dalo jednu z najväčších lekcií života. Počas pandémie vo vydavateľstve sme pracovali plnou parou, napriek všetkým zrušeným podujatiam za rok sme priviedli na svet 4 knihy, za účelom sprostredkovania nádeje čitateľom. Kniha Skok do života má poukázať na to, že aj za zmenených podmienok je možné pokračovať, aj keď možno miestami sa nám podarí iba plaziť, ale aj to je posun. Ak sa máme radi, otvoria sa nám úplne iné obzory. Začať by sme mali u seba, v našom vnútri, rodine, okolí. Verím, že knižka sa stane ďalším miláčikom čitateľov.
Ďakujem za rozhovor a vidíme sa pri recenzií na tvoju novú knižku, ktorej želám veľa čitateľov!
Knihu s podpisom autorky a jej venovaním dostanete na www.zivotjekrasny.sk

Andrea Ágg