Famózna mladá poetka Rupi Kaur je Kanaďanka, no už napohľad svojim výzorom nezaprie, že v nej koluje indická krv.
Narodila sa v roku 1992 v Panjabi v Indii, odkiaľ jej rodina emigrovala do Kanady. Debutovala ako 21-ročná práve zbierkou Milk and honey, ktorú som si kúpila aj v češtine /Mléko a med/ Zo zaujímavosti si plánujem dokúpiť  túto zbierku aj v slovenčine a maďarčine, pretože je fascinujúce pozorovať, ako sa pohrali s poetickými výrazmi prekladatelia jednotlivých jazykov. To, čo v jednom jazyku existuje, v druhom ten odtieň slova vôbec nemusí byť a prekladateľ hľadá najlepšiu možnú alternatívu. Niektorým sa to môže aj nepodariť. Aj preto dodnes nemám preloženú moju báseň Muselo to prísť do angličtiny, hoci je v 11 cudzích jazykoch. Tým, že angličtinu ovládam, ani jeden z troch prekladov, ktoré mi ponúkli nevystihoval to, čo som vo veršoch chcela odovzdať a sama som si na to netrúfla. Prekladateľstvo – najmä poézie je veľmi citlivé (mínové) pole, na ktoré smú len ozajstní majstri.
Rupi som objavila náhodou /haha, to je to, keď vám kniha akože náhodou vojde do cesty. Inak povedané, kniha si vás nájde v pravý čas😊. Okamžite ma chytil jej jedinečný štýl písania, v ktorom nájdete verše s témou zneužívanie, násilie, feminizmus, ale nad to všetko presvecuje Rupinu tvorbu láska, neha a hlavne pravdivosť, ktorú cítiť z každého písmena. Nenechala som sa odradiť názormi niektorých „odborníkov“, ktorí písali krátke recenzie pod knihu v e-shopoch, že kniha je vulgárna a že je to poézia o sexe. No moji milí, vôbec ste Rupi nepochopili. Jej básne kričia po sebavyjadrení, v ktorom ja vidím len čistú Rupi a jej čisté myšlienky.

Talentovaná autorka si svoje zbierky aj ilustruje jednoduchými, no dokonale výstižnými líniami. Napísala ďalšie dve knihy: The sun and her flowers a Home body, o tých niekedy neskôr.

Je málo autorov, ktorí si svoju tvorbu vedia aj prezentovať dokonalým prejavom /ja medzi nich nepatrím☹ Rupi je úžasná v prednese svojich básní, ktoré dopĺňa veľkolepými vizualizáciami počas svojej show. Dostane sa do akéhosi tranzu a o chvíľu ste už v tom s ňou. Vizáž a oblečenie, na ktoré dbá pri každom vystúpení, dotvárajú jej osobnosť, ktorá je pre mňa unikátna a neopakovateľná.
Zúčastnila som sa niekoľkých jej online workshopov, ktoré robí pre fanúšikov a ešte viac si ju človek obľúbi, keď zažije jej prirodzenú komunikáciu s divákmi. Mojim snom je dostať sa na jej live show! Áno, teraz som si vlastne vyslovila, že aj ja mám nejaký takýto hmotný sen. Rupi Kaur live show, ktorá dúfam, že príde čoskoro aj do Európy a ak – tak si ju v Rakúsku, Maďarsku, alebo možno aj na Slovensku určite počkám😊

Andrea Ágg