Kamoška mala pred odletom domov batožinu na prasknutie. Už ani útlu knihu The magic of thinking BIG do nej nevpratala. „Táto kniha mi pred 15 rokmi zmenila život,“ povedala a vložila mi ju do rúk s tým, že možno v nej aj ja nájdem niečo užitočné a keď sa opäť stretneme, vrátim jej ju. A tak som začala čítať. Veď keď nič iné, je v angličtine.

David J. Schwartz, Ph.D. (1927-1987) v tejto motivačnej literatúre opäť neprichádza s ničím prelomovým. No spôsob, ako ju napísal, ako skladal slová – to sa mi dostalo pod kožu natoľko, že som si niektoré veci vypísala a dávam ich na losovanie na záver hodiny mojim žiačkam na angličtine: )

A tak teraz z nich náhodne vyberám ochutnávku:

• Never leave home without feeling certain you look like the kind of person you want to be.

• Believe Big. The size of your success is determined by the size of your belief. Think little goals and expect little achievements. Think big goals and win big success.

• Deposit only positive thoughts in your memory bank.

• When you believe, your mind finds ways to do.

• Be experimental person. Break up fixed rutines.

Hoci ide o pomerne starú knihu, ktorú rok čo rok dávajú do úzadia noví a noví coachovia s napohľad prevratnejšími myšlienkami, knihu odporúčam. Sympatický malý formát, primeraná angličtina a myšlienky, ktoré je dobré si pripomínať čo najčastejšie. Napríklad aj to, že človek je produktom vlastných myšlienok. THINK BIG!

Andrea Ágg