Prečo spíme? Skôr – prečo nespíme, nazvala by som knihu, ktorú napísal Matthew Walker. Denník Guardian napísal, že tento neurovedec objavil prelomový spôsob, ako byť múdrejší, príťažlivejší, štíhlejší, šťastnejší, zdravší a ako zahnať rakovinu. Tým tajomstvom je – DOBRÝ NOČNÝ SPÁNOK!

Kniha vystraší nasmrť tých, ktorí nonstop ponocujú, napr. čítajú ako ja v čase, keď je pre telo spánok dôležity – hazardujú! Áno, mierne som sa zľakla, pretože som sa našla vo všetkých príznakoch opisovaných v knihe, že som na najsprávnejšej ceste k infarktu a ďalším srdcovo-cievnym chorobám, cukrovke a po čase nedostatok spánku vedie k smrti! No také zlé to snáď nebude:)

O tom, čo ovplynňuje dobrý spánok, kedy spať, ako spať, prečo spať, ale aj aké sú poruchy spánku a kedy sa mať na pozore a vyhľadať odborníka… a ešte veľa iného nájdete v knihe s podtitulom Odhalenie sily spánku a snov. Ako jednu z mála kníh som nečítala po poradí kapitol, ale podľa záujmu. Možno aj to spôsobilo, že s knihou som sa veľmi nezžila. Určite jej ešte dám šancu – lebo spánok, dobrý spánok je naozaj aleže naozaj dôležitý. Viac, ako si myslíte!

Andrea Ágg