Ahojte a vitajte v mojej krajine poézie!

Som poetka, manželka, mama, milovníčka Moneta – a ešte veľa iného, v poradí čisto náhodnom.

Básne som začala skladať snáď ešte skôr, ako som sa naučila písať: Básnická zbierka Bariéra (1997, Vydavateľstvo Odkaz) bola mojou útlou prvotinou. Vyštudovala som Masmediálnu komunikáciu v Trnave. Pracovala som vo viacerých redakciách, až postupne dozrel čas, kedy som sa rozhodla písať konečne už len pre seba. Teda – pre Vás. A keď sa pre niečo dobré pevne rozhodnete, potom to už ide. Doposiaľ najznámejšou mojou básňou je báseň napísaná počas korony s názvom Muselo to prísť. Rovnako som pomenovala aj druhú básnickú zbierku, ktorá je o ľudskej konečnosti, zmene a večnosti. A práve do časti Zmena som zaradila aj spomínanú báseň.

Momentálne pracujem na troch veciach. Román pre dospelých je ladený humorne, ale nájdete v ňom aj myšlienky, ktoré nejdú po povrchu. Keďže mám dve baby, prirodzene sa chytám tvorby aj pre deti. Román pre zhruba 10-ročných je o hľadaní svojho talentu. Básne pre deti sú o zvieratkách, ktorým pripisujeme ľudské vlastnosti. Teším sa z každého zaujímavého podnetu, ktorý sa určite objaví v niektorých z pripravovaných knižiek.

A prečo vlastne píšem? Je to niečo ako pôrod – jednoducho, musí to ísť von. Navyše ma to baví. Robiť to, čo z hĺbky duše napĺňa a čo zároveň obohatí alebo poteší druhých, je nielen šťastie, ale aj dar a povinnosť každého človeka.

Čo by ste chceli robiť vy? Ja písať. Tak píšem.